انواع خودروهای باربری

در دنیای امروز اسباب کشی و حمل بار منازل به دلیل افزایش لوازم زندگی و تغییر شرایط خانه ها کاری دشوار است و به صورت شخصی امکان پذیر نمی باشد. به همین دلیل تعداد شرکت های باربری به خصوص در شهرهای بزرگی مانند تهران افزایش یافته که علاوه بر حمل بار خدمات متنوع دیگری را ارائه می کنند. شرکت های معتبر اتوبار تهران خدمات بسته بندی، اسباب کشی، حمل با انواع خودروهای باربری و بیمه باربری را با کیفیت بالا در شعبات مختلف خود در سطح شهر ارائه می کنند. این مجموعه ها علاوه بر خدمات رسانی در داخل شهر، بارهای مشتریان را به شهرهای دیگر و حتی خارج از کشور نیز حمل می کنند. انتخاب یک اتوبار خوب به عوامل مختلفی همچون سابقه، مشاوره بادقت، داشتن شعبات مختلف، تجهیز به لوازم روز بسته بندی و باربری، ارائه انواع خودرو، در اختیار داشتن کارگران حرفه ای و آموزش دیده، دریافت نرخ بر اساس تعرفه اتحادیه و داشتن مجوزهای مورد نیاز بستگی دارد.

 

انواع خودروهای باربری

خودروی باربری مهمترین بخش پروسه اسباب کشی می باشند، زیرا یک شخص می تواند بسته بندی یا جابجایی بار تا ماشین را به صورت شخصی انجام دهد اما امکان حمل بار به منزل جدید با ماشین های غیر از خودروهای باربری وجود ندارد. هرچه مسافت مورد نظر جهت جابجایی بیشتر باشد، ویژگی های خودرو، سلامت و نظافت آن اهمیت بیشتری پیدا می کند، به خصوص در مورد حمل بار به شهرستان. شرکت های باربری معتبر سعی در استفاده از انواع خودروهای باربری در سایزهای مختلف و به دو صورت سرپوشیده و سرباز دارند که نیازهای مشتری را با توجه به اندازه اثاثیه و آب و هوا در فصول مختلف برآورده می کنند. به طور کلی سه سایز خودروی باربری وجود دارد که با توجه به میزان بار متقاضی بکار گرفته می شود: خودروهای سبک باری، خودروهای نیمه سنگین و خودروهای سنگین.

 

هر نوع از این ماشین های باربری بر اساس عواملی چون تعداد و حجم جعبه ها، تعداد خودروهای درخواستی و فاصله مبدا و مقصد انتخاب می شوند. معمولا جهت حمل و نقل اثاثیه منزل بیشتر از خودروهای نوع دوم که شامل انواع کامیونت، کامیون و خاور هستند استفاده می شود و در صورتی که اثاثیه بسیار کم باشد (مانند لوازم شرکتی) خودروهای نوع اول که شامل وانت و نیسان هستند، بکار گرفته می شوند. تریلی ها خودروهای باربری نوع سوم را تشکیل می دهند که برای حمل لوازم بزرگ مانند خودروها یا لوازم صادراتی استفاده می شوند. همانطور که گفته شد برای جلوگیری از ورود رطوبت با توجه به احتمال بارش هرکدام از خودروهای باربری می تواند مسقف باشد و یا با توجه به ارتفاع لوازم روباز باشد.

خودرو باربری

 

انتخاب خودروی باربری

در زمان جابجایی، انتخاب خودروی حمل بار اهمیت بسیاری در صرفه جویی در هزینه و افزایش سرعت اسباب کشی دارد. همانطور که گفته شد برای حمل بار لوازم منزل و شرکت به صورت داخل شهری و بین شهری از انواع خودروهای سبک و نیمه سنگین استفاده می شود. این مسئولیت بر عهده شرکت باربری می باشد تا با مشاوره دقیق و حتی گاهی بررسی حضوری لوازم مشتری، بهترین گزینه را برای انتخاب ماشین باربری به او بدهد. نکاتی که باید در زمان انتخاب ماشین حمل بار در نظر گرفته شوند عبارتند از:

• اندازه و نوع لوازم

• فاصله حمل بار

• ساعت حمل بار

• نوع جاده بین مبدا و مقصد

 

معمولا در اسباب کشی های شهری از ماشین های حمل بار ایسوزو و خاور بنز و در صورتی که اثاثیه کم باشد از وانت بار نیسان که ماشینی قدرتمند است استفاده می شود.

 

رانندگان خودروهای باربری

به جز خودروهای باربری، رانندگان این ماشین ها نیز باید دارای شرایطی باشند تا بتوانند حمل بارها را به سلامت به اتمام برسانند. مجموعه های معتبر باربری از رانندگانی استفاده می کنند که علاوه بر رانندگی ایمن، به تمام مسیرهای اصلی و فرعی منطقه کاری خود تسلط داشته باشند. متقاضیان اسباب کشی نیز باید پس از بررسی سایر شرایط اتوبار انتخابی از مهارت راننده و اخلاق او مطمئن شوند، مخصوصا اگر قصد حمل بار به شهرستان را دارند. رانندگان انواع خودروهای حمل بار باید گواهینامه مربوطه را کسب کرده و در زمینه بستن اتصالات و باربندها نیز مهارت داشته باشند.

 

 پس از اتمام بسته بندی و پیش از اقدام به حمل بار توسط کارگران، راننده باید تمامی لوازم را مشاهده و بررسی کند تا نحوه بارگیری و چیدن آنها را مشخص کند. هر کارتن یا وسیله ای که توسط کارگران تا پای ماشین آورده می شود باید توسط راننده یا کمک او به دقت چیده شود به طوری که به هیچکدام از لوازم فشار و آسیبی وارد نشود.

 

سپردن هر کدام از مراحل فرایند اسباب کشی به یک مجموعه باربری معتبر می تواند علاوه بر کاهش استرس و فشار جسمی بر افراد، باعث صرفه جویی در زمان نیز شود. اتوبار تیک بار یکی از مجموعه های شناخته شده و معتبر در زمینه بسته بندی و اسباب کشی می باشد، که می توان صحت این موضوع را از سابقه، تعدد شعبات در سطح شهر، بهترین کارگران حمل بار، ارائه بیمه نامه باربری، در اختیار داشتن انواع خودروهای باربری و حمل بار به شهر یا کشورهای دیگر اثبات کرد. در مجموعه تیک بار تمام خودروهای باربری به صورت دوره ای از نظر سلامت فنی بررسی شده و پس از هر اسباب کشی تمام فضای داخلی آن ضدعفوی می شود. رانندگان این مجموعه نیز با مهارت و سابقه طولانی در این زمینه فعالیت داشته و آموزش دیده اند و همچنین با دقت و صبر بسیار خود سعی در جلب رضایت مشتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

22128364

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید: 22128364